OCHRANNÉ PRACOVNÍ PROSTŘEDKY


nabízíme vybrané Technologie 3M

Ochrana před hlukem

Hlasité a nepříjemné zvuky nejsou jen protivné, ale jsou také hrozbou pro naše zdraví a bezpečnost. Společnost 3M vyvinula vybrané netkané textilie, viskoelastické polymery a další materiály, které pohlcují zvuk, tlumí vibrace a regulují nežádoucí hluk. Ve vozidlech tyto materiály vytvářejí tišší prostor pro cestující. V počítačových diskových jednotkách omezují protivné zvuky a pomáhají zvýšit rychlost přístupu i skladovací kapacitu. Na pracovišti omezují rozptylování, chrání sluch a umožňují komunikaci.

Filtrace, separace a čištění

Inovace v oblasti filtrace, separace a čištění jsou nutné, protože farmacie, výroba potravin i výroba speciálních chemikálií vyžadují složky o nejvyšší čistotě. Abychom splnili přísné standardy těchto a jiných průmyslových odvětví, nabízí společnost 3M různé možnosti, včetně elektretové mikroporézní membrány a technologií uhlíkových i netkaných vláken, pro filtrování a separaci kapalin a plynů. Tyto odborné znalosti byly také použity v osobních respirátorech a maskách 3M, ve vzduchových filtrech pro domácnosti a automobily i v domácích systémech pro čištění vody.

Flexibilní zpracování a balení

U více než poloviny produktů 3M je posledním krokem ve výrobním procesu přeměna fólie, brusiva, pásky nebo jiného materiálu do konkrétního tvaru a velikosti, jak je požaduje zákazník. Naše schopnost rychle překonfigurovat, jak je výrobek řezán, tvarován a konečně upraven umožňuje efektivní přizpůsobení s konzistentní kvalitou. A naše výrobní flexibilita je doplněna flexibilními možnostmi balení, které udržuje a chrání hotový výrobek, ale i strategii použití značky prodávajícího.

 Suché zipy

Pomocí suchých zipů od 3M mohou zákazníci spojit materiály a pak je odpojit―znovu a znovu. Vytváříme tyto odolné strukturované povrchy pomocí kombinace našich unikátních technologií, včetně mikroreplikace, zpracování polymerů, lepidel a netkaných textilií. Naše suché zipy „chyť a pusť“ změnily výrobky od dětských plenek po brusiva; také se používají v dopravě, zdravotnictví, sportovních potřebách a elektrických výrobcích.

Porézní materiály a membrány

Porézní materiály a membrány se používají v tisících výrobků společnosti 3M, včetně respirátorů, filtrů, palivových článků, transdermálních náplastí a obvazů. 3M vyrábí porézní filmy a další struktury, jejichž velikost pórů a rozteč jsou přizpůsobeny konkrétní aplikaci. Membrány a jiné materiály mohou být také chemicky upraveny k zachytávání částic. Technologie 3M dnes zajišťují, že vzduch a další tekutiny proudí správným tempem a částice tak velké jako zrnko rýže nebo tak malé jako molekuly ne.

Brusiva

Společnost 3M začínala jako výrobce brusiv. Více než sto let zdokonalujeme naše původní technologie a doplňujeme je o průlomové vynálezy vyvíjené ostatními divizemi společnosti 3M. Dnes se naše brusiva opírají o tradiční silné stránky, jako jsou lepidla a nátěry, ale také o nejmodernější technologie, od mikroreplikace po keramiku a netkané materiály. Výsledkem je kompletní sortiment brusiv, které tvarují, dokončují a leští s lehkostí a přesností.

Lepidla

Tak silná, že udrží konstrukční panel po celou dobu životnosti budovy...tak jemná, že je dávají dětem. Protože lepidla značky 3M byla vyrobena na míru potřebám našich zákazníků, používají se v různých výrobcích, jako jsou letadla a mobilní telefony, v dopravních prostředcích i lékařských obvazech. Vynikáme ve tvrditelných lepidlech a pryskyřicích. A samozřejmě také v kontaktních lepicích páskách, které společnost 3M vynalezla před více než 80 lety.

Pokročilé materiály

Když vědci ve 3M začínají pracovat na zákazníkově problému, mohou čerpat z pozoruhodné škály pokročilých a speciálních materiálů: polymerů, kompozitů, keramiky, fluoromateriálů, nanomateriálů a dalších. Naše laboratoře neustále přidávají do této palety nová složení a průlomové úpravy stávajících materiálů. A společnost 3M je bezkonkurenční v uplatňování těchto nových materiálů pro potřeby reálného výroby.

Netkané materiály

Po půl století zkoumání využití netkaných materiálů nachází společnost 3M stále nové způsoby, jak je zdokonalit a používat. V lékařských páskách poskytují pohodlí pacientům. V brusivech zlepšují odolnost a zjednodušují používání. Když jsou použity jako izolace, je vaše auto tišší a bunda teplejší. Díky znalostem společnosti 3M v odvětví pokročilých materiálů a sofistikovaných výrobních technologií jsou vyvíjeny nové příležitosti pro netkané textilie v oblasti zdravotní péče, spotřebitelských výrobků a těžkého průmyslu.